czwartek, 11 grudnia 2008

Kolejny dzień, kolejny post

Witam!

Jak na razie idzie mi całkiem nieźle to blogowanie, ciekawe jak to będzie się dalej układało. 

Wygląda na to, że niedługo stanę się wreszcie (po ponad roku oczekiwania) szczęśliwym posiadaczem Elektronicznej Legitymacji Studenckiej, pewnie jako jeden z ostatnich studentów w tym kraju. Ale nie ma co narzekać, tylko mieć nadzieję, że zostaną wykorzystane możliwości. Na chipie można przecież zapisać multum informacji, które pomogłyby w zmniejszeniu ilości różnych innych legitymacyjek, kart, wejściówek, biletów etc. No ale zobaczymy jak to będzie... A trzeba przyznać, że moja uczelnia kazała trochę czekać na nie. Strach ogarniał, gdy zastanawialiśmy się co będzie jeśli wracając w styczniu z domu po świątecznej przerwie nie będzie się miało takiego dokumentu (kartonowe odpowiedniki tracą ważność od początku 2009).

Zostawiając już tematykę uczelnianą przejdę może do innych tematów. Jutro jadę do Poznania na 11 urodziny Bass Medium. W sumie trudno mi jednoznacznie powiedzieć co mnie tam ciągnie, bo twórczość BM znam nad wyraz fragmentarycznie. Na pewno warto będzie zobaczyć gości, którzy się tam pojawią, m.in.:

-27 Pablo /champion sound 2008/,

-Bob One /Świeżo po wydaniu debiutanckiego albumu „Jeden"/,

-Junior Stress /Geto Blasta, Love Seen-C Music /,

-Jam Vibez /w składzie: Janek, Awiom, Kleeb;

 

Poza tym będzie okazja spotkać się z kilkoma forumowymi znajomymi, no i ruszyć tyłek o te kilkaset kilometrów ;)

A w sobotę wracam i idę na wigilię KN ¡Olé!, bo jak widać okres świąteczny rozkręca się na całego.

Pragnę także nagłośnić kilka spraw:

W dniach 13-14 XII odbędzie się IX Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International

Akcja polega na ręcznym pisaniu listów w celu oprotestowania łamania Praw Człowieka w wielu krajach. Wbrew pozorom tego typu działania przynoszą pozytywny skutek i wiele osób (np. przetrzymywanych bezprawnie na podstawie zmyślonych zarzutów) dzięki takim listom zostało uwolnionych.

Więcej informacji na stronie organizacji: http://amnesty.org.pl/badz-aktywny/kampanie/13-14-grudnia-maraton-pisania-listow-po-raz-dziewiaty.html

Ciekawą przedświąteczną akcję prowadzi także Fundacja Gajusz, zbierając prezenty dla dzieci z oddziałów onkologii dziecięcej Szpitala Klinicznego nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łodzi i domów podopiecznych Hospicjum Domowego dla Dzieci Ziemi Łódzkiej. (szczegóły)

Ostatnia rzecz o której mam dzisiaj tu do napisania to wrocławska akcja Wielka draka dla dzieciaka czyli Studenci Dzieciom, zachęcam do wsparcia (też pewnie będę w jakiś sposób pomagał). Plakat niżej:

PLAKAT

I to by było na tyle jeśli chodzi o to co dzisiaj można by napisać.

Prześlij komentarz